ଆପଣଙ୍କ ମତାମତ ଏବଂ ବାର୍ତ୍ତା


ସାହିତ୍ୟ ସେବାରେ ଏକ ପାଦ ଆଗକୁ

Posted by ଆଶିଷ କୁମାର ସ୍ବାଇଁ, on 15 Jan 2020

ପାଠକ ପାଠିକା ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଜ୍ଞାନର ଗନ୍ତାଘର ଆହ୍ବାନ । ସାହିତ୍ୟକୁ ଘରେ ଘରେ ଜନ ମାନସରେ ପହଁଚାଇ ଜ୍ଞାନକୁ ଅଭିବୃଦ୍ଧି କରିବାର ଏକ ଅଭିନ୍ନ ପ୍ରୟାସ । ଘଡି ସନ୍ଧି ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ସାହିତ୍ୟକୁ ଆଗେଇ ନେବାରେ ........ ଆହ୍ବାନ । ସମସ୍ତ କର୍ମକର୍ତ୍ତା ଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ । ନମସ୍କାର ।


ଯେଉଁମାନେ ଇ ପତ୍ରିକା କରିପାରୁଛନ୍ତି ସେମାଙ୍କର ମଙ୍ଗଳ କାମନା କରୁଛି I

Posted by ମନୁଭାଈ , ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ଧାମ , on 08 Jan 2020

ମତାମତ : ରୋକ ଠୋକ ମୋ କଥା କିଏ ପଢନ୍ତୁ ବା ପ୍ରକାଶ ନ କରନ୍ତୁ ମୁଁ ସେଥିପ୍ରତି କେବେ ବିରକ୍ତ ହୁଏ ନାହିଁ I ମୁଁ ମୋ କାମ କରେ I ସାଧାରଣତ ମୋ ମତାମତ କେହି ମାଗନ୍ତି ନାହିଁ I କାରଣ ମୁଁ ଖୁସାମତ କରି ପାରେନା I ମୁଁ ପ୍ରତିମାକୁ ପରମାତ୍ମା ଭାବେ କଳ୍ପନା କରି ପାରେନା I ମୁଁ କଳ୍ପନା ଚଷମା ପିନ୍ଧିବାକୁ ଭଲ ପାଏନା I ମୁଁ ମୋ ନିଜ ଅନୁଭବ ଲେଖିଛି I ଏଣୁ ଆଜି ବୁଢ଼ାକାଳେ ମଜାରେ ଜୀବନ କାଟୁଛି I ଅନ ଲାଇନି ବା ଇ ପତ୍ରିକା ଆଜି ଲୋଢା I ଯେଉଁ ମାନେ ଯୋଗ୍ୟ ସେମାନେ ଇ ପତ୍ରିକା କଲେ ଓଡ଼ିଶାର ନିଶ୍ଚୟ ବିକାଶ ହେବ I ମୁଁ ବୁଢା ଲୋକ I ମୋତେ ବରଗଛ ଲଗାଇବାକୁ କାମ ମିଳିଛି ଏଣୁ ନିଜେ ଇ ପତ୍ରିକା ଟିଏ କରି ପାରୁନାହିଁ I ମାତ୍ର ଯେଉଁମାନେ ଇ ପତ୍ରିକା କରିପାରୁଛନ୍ତି ସେମାଙ୍କର ମଙ୍ଗଳ କାମନା କରୁଛି I ମନୁଭାଈ -ପୁରୀ


ସମସ୍ତଙ୍କର ମଙ୍ଗଳ ହେଉ I ଓଡ଼ିଆ ଲୋକେ ଓଡ଼ିଆ ପଢନ୍ତୁ , ବୁଝନ୍ତୁ I ନିଜ ସୁରକ୍ଷା ନିଜେ କରନ୍ତୁ I

Posted by ମନୁଭାଈ (ଖପୁରି ବାବା -ପୁରୀ) , on 04 Jan 2020

ସହରରେ ଟଙ୍କା ଓ କ୍ଷମତା ଠାକୁର ଗାଁରେ ଯୋର ଯାର ମୂଲକ ତାର ମୁଁ ବୁଢା ଲୋକ ମୋ ପାଖେ ଟଙ୍କା ଓ କ୍ଷମତା ନାହିଁ କିମ୍ବା ଦେହରେ ବଳ ବା ଲୋକ ବଳ ନାହିଁ I ଏଣୁ ହିସାବରେ ଚଳୁଛି I ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ରରେ ବସା ଘର I ଆମ ମିଡ଼ିଆ ମୋତେ ପିଲା ଚୋରା -ନର ବଳି ଦେଉଥିବା ତାନ୍ତ୍ରିକ ଖପୁରି ବାବା ବୋଲି ପ୍ରଚାର କରିଦେଲେ I ଆଜି ମୋତେ କୁନି କୁନି ପିଲା ମାନେ ଓ ତାଙ୍କର ମା ଓ ବାପା ମାନେ ପିଲା ଚୋର , ନର ବଳି ଦେଉଥିବା ତାନ୍ତ୍ରିକ ଭାବୁଛନ୍ତି I ଆଜି ବିଜ୍ଞାନ ଯୁଗରେ ଆମ ଓଡ଼ିଶାରେ ଏବେ ବି ଅନ୍ଧ ବିଶ୍ୱାସ ,ଗୁଣି ଗାରେଡି, ଗ୍ରହ ନକ୍ଷତ୍ର, ପ୍ରତିମା ପୂଜା ଆଦିକୁ କୋଟି କୋଟି ଲୋକେ ମାନୁଛନ୍ତି ଓ ନିଜେ ନିଜର ସର୍ବନାଶ କରୁଛନ୍ତି I ମିଡ଼ିଆ ବାବୁ ଓ ମା ମାନେ ଏକାଠି ହୋଇ ମୋ ପାଇଁ ଯାହା କଲେ ସେଥିପାଇଁ ମୁଁ କାହାକୁ ଅଭିଯୋଗ କରିବି? ପୁଲିସ ବି ସାଙ୍ଗେ ସାଙ୍ଗେ ସ୍ୱ ମତ UD କେଶ କରି ମୋ ମଠରେ ଥିବା ପୁରୁଣା ମଣିଷ ଖପୁରି ଗୁଡିକ ନେଇଗଲେ ଖୋଳତାଡ କଲେ କିଛି ଦୋଷ ପାଇଲେ ନାହିଁ I କିନ୍ତୁ ମୋ ପୁରୁଣା ମଣିଷ ଖପୁରି ଗୁଡିକ ଫେରାଇଲେ ନାହିଁ I ମୁଁ ଜଣେ ସିଧା ସାଧା ଘରୁଆ ଲୋକ ? ସରକାର ଓ ଦାରୋଗାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅଭିଯୋଗ କରିପାରିବି କି ? ମିଡ଼ିଆଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅଭିଯୋଗ କରି କଣ ଲାଭ ପାଇବି ? କର୍ମ ଫଳ କର୍ତ୍ତାଙ୍କୁ ମିଳେ I ବଦନାମ ନାମକୁ ମୁଁ ମୋର ପରିଚୟ କରିଦେଲି I ମୁଁ ଆତ୍ମ ଘୋଷିତ ବାବା ନୁହେଁ I ଆମ ମିଡ଼ିଆ ମୋତେ ଖପୁରି ବାବା - ପିଲାଚୋର - ତାନ୍ତ୍ରିକ ବାବା - ଭଣ୍ଡ ବାବା ଓରଫ ମନୁଭାଈ - ମନୁଵାବା କରିଛନ୍ତି I ଲୋକେ ଟିଭିକୁ ସତ ମାନନ୍ତି , ମିଡ଼ିଆକୁ ସତ ମାନନ୍ତି I ମୁଁ କିଏ ? କଣ କରେ? କଣ ଖାଏ? କେଉଁମାନଙ୍କ ସହିତ ଚଳେ ? ତାହା ମୁଁ ଜାଣିଛି ଓ ଜଗତ ଜାଣନ୍ତି I ମୁଁ ମିଡ଼ିଆଙ୍କୁ, ସରକାରଙ୍କୁ,ବଡ ପଣ୍ଡାଙ୍କୁ,ବଡ ଧାର୍ମିକ ବାବା ମାତାଙ୍କୁ ଖୁସି କରାଇବାକୁ କେବେ ପ୍ରୟାସ କରିନାହିଁ I ମୁଁ ମୋ କର୍ମ କରୁଛି I ମୋ କର୍ମ ଫଳ ମୁଁ ଭୋଗୁଛି I କୋଟି କୋଟି କଳିବାସୀ କଣ କରୁଛନ୍ତି ? କାହିଁକି କରୁଛନ୍ତି ? ମୁଁ ସେ କଥା ଭାବେ ନାହିଁ I ମୁଁ ଏତିକି ବୁଝିଛି ଯେ ଯାହାକୁ ଯାହା ଭଲ ଲାଗୁଛି ସିଏ ତାହା କରୁଛନ୍ତି I ଯିଏ ଯାହା କରୁଛନ୍ତି ସିଏ ତାହା ଭୋଗୁଛନ୍ତି I ମୁଁ ଶାନ୍ତିରେ ଜୀବନ କାଟିବାକୁ ଚାହେଁ I ଏଣୁ ଏକାନ୍ତକୁ ଭଲ ପାଇଲି I ନିଜ କାମ ନିଜେ କରିବାକୁ ପ୍ରୟାସ କଲି I ଅନେକ କାମ ମୁଁ କରିବାକୁ ଅକ୍ଷମ ସେଥିପାଇଁ ଯେଉଁ ମାନଙ୍କ ପାଖରେ ମୋର କାମ ଥାଏ ମୁଁ ସେମାନଙ୍କ ସହିତ ସୁ ସମ୍ପର୍କ ରଖିବାକୁ ପ୍ରୟାସ କଲି I ଜୀବନକୁ ଶାନ୍ତିରେ କାଟିବାକୁ ଅନ୍ନ -ବାସ -ବସ୍ତ୍ର -ସୁରକ୍ଷା ଲୋଡ଼ା I ଭଲ ପରିବେଶ-ଭଲ ସାଙ୍ଗ ସାଥି ବନ୍ଧୁ ବାନ୍ଧବ ଲୋଡ଼ା I ମୁଁ ଭଲ ଲୋକ - ଵିଵେକୀ -ହିସାବି -ସାହାସୀ ଲୋକଙ୍କ ସହିତ ଭାବ ରଖି ଚେତାରେ ଚଳିବାକୁ ପ୍ରୟାସ କଲି I ଭଲ ଲୋକଙ୍କୁ ଖୋଜିଲି I ଭଲ ଖୋଜୁ ଖୋଜୁ ମୁଁ ନିଜେ ଭଲ ହୋଇଗଲି I ଆଜି ମୁଁ ବୁଢା କାଳେ ମାୟା ମୁକ୍ତ ହୋଇ ପାରିଛି I ସମସ୍ତ ଦୁଃଖ -ଶୋକ ମୁକ୍ତ ହୋଇ ପାରିଛି I ଶାରୀରିକ -ମାନସିକ -ଆର୍ଥିକ -ସାମାଜିକ -ଧାର୍ମିକ ସମସ୍ୟା କିଛି ନାହିଁ I ହଁ କଳିଯୁଗରେ ଚଳୁଛି I ମୋ ଶାନ୍ତି -ମୋ ଆନନ୍ଦ ଜୀବନ ଦେଖି କଳିବାସୀ ବିରକ୍ତ ହେଉଛନ୍ତି I ଖୋଲା କଥା କର୍ମ ଫଳ ଭୋଗିବାକୁ ପଡେ I ସେ ଭିକାରୀ ହୁଅନ୍ତୁ ବା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ସେ ଶିକ୍ଷିତ ହୁଅନ୍ତୁ ବା ମୂର୍ଖ ସେ ଧାର୍ମିକ ହୁଅନ୍ତୁ ବା ନାସ୍ତିକ ସେ ବାଳକ ହୁଅନ୍ତୁ ବା ବୁଢା ବୁଢ଼ୀ ସେ ଶ୍ରମ ଜୀବି ହୁଅନ୍ତୁ ବା ବୁଦ୍ଧି ଜୀବି ସମସ୍ତେ ଯାହା ଭାବୁଛନ୍ତି ଓ ଯାହା କରୁଛନ୍ତି ତାର ଫଳ ସେ ନିଜେ ଭୋଗୁଛନ୍ତି I ଭଲ ଭାବିବାକୁ ଓ ଭଲ କାମ କରିବାକୁ କାହାକୁ ମନା ହୋଇ ନାହିଁ I କିମ୍ବା ନିଜେ ନିଜର ସର୍ବନାଶ କରିବାକୁ କାହାକୁ ବାଧ୍ୟ କରାଯାଉନାହିଁ I ଯାହାକୁ ଯାହା ଭଲ ଲାଗୁଛି ସେ ତାହା କରୁଛନ୍ତି ଓ ତାର ଫଳ ସେ ଭୋଗୁଛନ୍ତି I ମୁଁ ବୁଢା ଲୋକ ଏଣୁ ବରଗଛ ଲଗାଇବା ଓ ବହିଖାତା ବେପାର କରିବାକୁ ଭଲ ପାଉଛି I ମୋତେ ଯାହା ମିଳୁଛି ମୁଁ ସେଥିରେ ଆନନ୍ଦିତ I ଏହା ମୋ ଜୀବନ କଥା I ଆପଣଙ୍କୁ ଯାହା ଭଲ ଲାଗୁଛି ତାହା ଆପଣ କରନ୍ତୁ I ଖପୁରୀ ବାଣୀ-ପଇଡ଼ ପାଣି I


ସାହିତ୍ୟ ଶ୍ରେଷ୍ଠ

Posted by ରିପୁନ୍ ଜୟ ମହାପାତ୍ର, on 12 Oct 2019

ଉତ୍କର୍ଷ କଳା ର ଦେଶ ଉତ୍କଳ। ଓଡ଼ିଆ ସାହିତ୍ୟ ର ଏକ ବାସ୍ନା ରହିଛି। ତାକୁ ଆହ୍ବାନ ବଞ୍ଚାଇ ରଖିଛି।


ଆଜିର ଆହ୍ୱାନ

Posted by ଦୁର୍ଗା ମାଧବ ମହାରଣା, on 13 Aug 2019

ଡିଜିଟାଲ ଯୁଗର ଆହ୍ୱାନ କୁ ଆପଣଙ୍କ ଟିମ୍ ଲାଗିପଡିଛନ୍ତି, ସୁନ୍ଦର ଅଳଂକରଣ ବି ପତ୍ରିକା ପ୍ରକାଶ ନର ଏକ ଅଂଗ,ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ରାଜ୍ୟ ସ୍ତରୀୟ ପତ୍ରିକା ଠୁ କମ୍ ନୁହେ ଭଲ ଲାଗୁଛି ପଢ଼ିବା କୁ।ଭବିଷ୍ୟତ ରେପ୍ରଥମ ଡିଜିଟାଲ ପତ୍ରିକା ର ଗୌରବ ପାଇବ ନିଶ୍ଚୟ, ଆଉଟିକେ ମେଡିଆ ପ୍ରସାର ଦରକାର।


ଆଜିର ଆହ୍ୱାନ

Posted by ଦୁର୍ଗା ମାଧବ ମହାରଣା, on 13 Aug 2019

ଡିଜିଟାଲ ଯୁଗର ଆହ୍ୱାନ କୁ ଆପଣଙ୍କ ଟିମ୍ ଲାଗିପଡିଛନ୍ତି, ସୁନ୍ଦର ଅଳଂକରଣ ବି ପତ୍ରିକା ପ୍ରକାଶ ନର ଏକ ଅଂଗ,ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ରାଜ୍ୟ ସ୍ତରୀୟ ପତ୍ରିକା ଠୁ କମ୍ ନୁହେ ଭଲ ଲାଗୁଛି ପଢ଼ିବା କୁ।ଭବିଷ୍ୟତ ରେପ୍ରଥମ ଡିଜିଟାଲ ପତ୍ରିକା ର ଗୌରବ ପାଇବ ନିଶ୍ଚୟ, ଆଉଟିକେ ମେଡିଆ ପ୍ରସାର ଦରକାର।


ମାସିକ ପତ୍ରିକା

Posted by ହରିଶ୍ ତାଣ୍ଡି, on 24 Jul 2019

ସାର୍ ଜୁଲାଇ ମାସର ପତ୍ରିକା କେବେ ପ୍ରକାଶିତ ହେବ?


ଭଲ କାମ ଟିଏ କରୁଛନ୍ତି ଏଣୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଉଛି I

Posted by ମନୁଭାଈ, on 22 Jun 2019

ନିତି ଲେଖା ପଢା କଲେ ମୁଣ୍ଡ ଠିକ ରୁହେ I ଆତ୍ମବିଶ୍ଵାସ ବଡେ I ଭଲ କାମ ଟିଏ କରୁଛନ୍ତି ଏଣୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଉଛି I ଯୁଗ ସାଙ୍ଗେ ତାଳ ଦେଇ ମୁଁ ଚାଲି ପାରିଲି ନାହିଁ I କାଗଜରେ ଲେଖି ଛପାଇ ବହି କଲି I ଆଜି ସେ ବହିକୁ ସାଇତି ରଖିବା ଓ ବିକିବା ଏକ ପ୍ରକାର କଷ୍ଟ ହୋଇ ଯାଇଛି I ଏହା ଭିତରେ ବୟସ ବଢି ଦେହଟାକୁ ବୁଢା କରିଦେଇଛି I ମତଲବି ସାଥି ମାନେ ମୋତେ ଠକି ଧୋକା ଦେଇ ଚାଲିଗଲେଣି I ଏଣୁ ବୁଢାକାଳେ ଲେଖା ଲେଖି କମାଇ ନଈ ପଠାରେ ବରଗଛ ଲଗାଉଛି I ପୁରୀରେ ମୋ ବସା I ପୁରୀରେ ମୁଁ ବରଗଛ ଲଗାଉଥିଲି I ଏବେ ସହରରେ ଗଛ ଗାଈ ପାଇଁ ଜାଗା ନାହିଁ I ଏଣୁ ମୁଁ ନୂଆ ନଈ ପଠାକୁ ବୁଢା କାଳର ଖେଳ ପଡିଆ କରିଛି I ମୋ ଖେଳ କହିଲେ ବରଗଛ ଲଗାଇବାକୁ ବୁଝାଏ I ଗୋବର ପାଣି ଓ ଜିଆ ଦେଖି ଖୁସି ହେବାକୁ ପଡେ I ତୁଳସୀ ପଇଡ ପିଜୁଳି କୋଳି ଆଦି ଖାଈ ଖୋଲା ପଡିଆରେ ମଜା କରିବାକୁ ହୁଏ I ଆମର ଏହି କାମକୁ କିଛି ସହରିଆ ବାବୁ ମାନେ ଭଲ ପାଉଛନ୍ତି , ସେମାନେ ତାଙ୍କର ଗାଡି ଧରି ଏଠାକୁ ଆସୁଛନ୍ତି I ସାଙ୍ଗରେ ଆମ ମାନଙ୍କ ପାଇଁ କିଛି ଉପହାର ଆଣୁଛନ୍ତି I ସେମାନେ ଆମଙ୍କୁ ଉପହାର ଦେଇ ଖୁସି ହେଉଛନ୍ତି I ଆମେ ଗଛ ଲଗାଇବା ଲୋକେ ଉପହାର ପାଇ ଖୁସି ହେଉଛୁ I ଆମେ କଣ କରୁଛୁ ଥରେ ଦେଖିବାକୁ ଆସନ୍ତୁ I ଆପଣ ଯାହା ଦେଖିବେ ତାହା ଥରେ ଲେଖନ୍ତୁ I


ଓଡ଼ିଶାର ଅଂଶ ଆହ୍ୱାନ

Posted by ସସ୍ମିତା ସାହୁ, on 18 Jun 2019

ଆହ୍ୱାନ ଏକ ପତ୍ରିକା ନୁହେଁ I ଓଡ଼ିଶାର ଏକ ଅଂଶ I ମାତୃଭାଷାକୁ ଜୀବିତ ରଖିବା ପାଇଁ ଉଚ୍ଚକୋଟୀର ସେବା I ଅତି ସୁନ୍ଦର ପ୍ରୟାସ, ମୂଲ୍ୟବାନ ଚିନ୍ତାଧାରା I ନୂଆ ଲେଖକ ଲେଖିକାଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଯୁଜ୍ୟ ମାଧ୍ୟମ I ଓଡିଶାର ପରମ୍ପରା ଓ ସଂସ୍କୃତିକୁ ଗୌରବାନ୍ୱିତ ଓ ମାତୃଭୂମି ଓ ମାତୃଭାଷାକୁ ସମ୍ମାନିତ କରିଛି I ଦେଶ ବିଦେଶରେ ଥିବା ଓଡ଼ିଆ ଭାଇ ଭଉଣୀ ଆମ ଲେଖା ପଢି ପାରୁଛନ୍ତି ,ନିଜକୁ ଖୁସି ଲାଗୁଛି I ଆହ୍ୱାନ ଓଡ଼ିଶାର ଆହ୍ୱାନ ହେଉ I ଆଗକୁ ତାର ପ୍ରଚାର ପ୍ରସାର ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ହେଉ ଏହା ହିଁ କାମନା I ଶେଷରେ ଧନ୍ୟବାଦ, ଜ୍ୟୋତି ସାରଙ୍କୁ, ତାଙ୍କ ଚେଷ୍ଟା ସଫଳ ହେଇଛି I


ସମାଜ ପାଇଁ ଆମ ଆହ୍ବାନ।

Posted by ସୌମ୍ୟରଂଜନ ପାତ୍ର।, on 13 May 2019

ଓଡ଼ିଆ ଭାଷାକୁ ଦେଇ ସମ୍ମାନ ହୃଦୟେ ଜଗାଅ ଭାବ ବନ୍ଧନ କୋଟି ଜନତାଙ୍କ ଆତ୍ମ ଚିନ୍ତନ ଶିଖାଏ ଆମକୁ ଏଇ ଆହ୍ବାନ। କର୍ମ ହିଁ ଭଗବାନ। ତେଣୁ ପ୍ରତ୍ୟେକ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ସତ୍ୟ ନିଷ୍ଠା ତଥା ନିସ୍ବାର୍ଥପର ଭାବରେ କରି ଚାଲିଲେ ସଫଳତା ନିଶ୍ଚିତ ପାଦ ଛୁଇଁବ। ଏହାହିଁ ସଂସାରର ସାରତତ୍ତ୍ବ। (ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ)


ମା ମାଟି ମାତୃଭାଷାର ସେବା ହିଁ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ସେବା

Posted by ମନୁଭାଈ, on 20 Apr 2019

ମନୁଭାଈ ଯେବେ ସୁଯୋଗ ମିଳେ ମୁଁ ପଢେ I ଓଡ଼ିଆ ପଢିବାକୁ ଭଲ ଲାଗେ I ମୁଁ ଏବେ ଓଡ଼ିଆ ଲେଖି ପାରୁଛି ଏଣୁ ଜୀବନ ଆନନ୍ଦେ କଟୁଛି I କାହିଁକି ଆନନ୍ଦେ ଜୀବନ କଟୁଛି ଯଦି ପଚାରିବେ ତେବେ ମୁଁ କହିବି ମୁଁ ଓଡ଼ିଆ -ଘରୁଆ-ନିତି ଖାଉଛି ନଡ଼ିଆ -ମୋ ଠାକୁର-କାଳିଆ I ଏଣୁ ମୋ ଜୀବନ ବଢିଆ ମୁଁ ସରଳ ଶାନ୍ତ ହିସାବୀ ସାହାସୀ ଓଡ଼ିଆ I ଆପଣଙ୍କୁ ଆପଣଙ୍କ ମାତା ପିତାଙ୍କୁ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ମୁଁ ମୋର କୃତ୍ତଜ୍ଞତା ଜଣାଉଛି I ମା ମାଟି ମାତୃଭାଷାର ସେବା ହିଁ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ସେବା I ଯାହା ଆପଣ କରୁଛନ୍ତି I ଭଲ କାମ ସମସ୍ତେ କରିପାରିବେ ମାତ୍ର କରନ୍ତି ନାହିଁ , ମାତ୍ର ଯିଏ ଭଲ କାମ କରନ୍ତି ତାଙ୍କ ଜୀବନ ଭଲରେ କଟିଥାଏ I 20/4/2019


ଆହ୍ୱାନ ଆହୁରି ଲୋକାଭିମୁଖୀ ହେଉ

Posted by SANTOSH KUMAR MOHANTY, on 12 Apr 2019

ମାନନୀୟ ସମ୍ପାଦକ ମହୋଦୟ, ନମସ୍କାର ଗ୍ରହଣ କରିବେ | ଆଜି ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଆହ୍ୱାନ ଇ ପତ୍ରିକା ନେଟରେ ଦେଖି ପଢ଼ିଲି |ଓଡ଼ିଆ ଭାଷା ସାହିତ୍ୟର ବିକାଶ ଦିଗରେ ଏହା ଏକ ବଳିଷ୍ଠ ପଦ୍ଧକ୍ଷେପ | ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱପ୍ନ ଓ ଉଦ୍ୟମକୁ ସାଧୁବାଦ ଜଣାଉଛି | ଏହା ଦ୍ୱାରା ଅନେକ ଯୁବ ପିଢ଼ି ପ୍ରଭାବିତ ହେବା ସହ ସାହିତ୍ୟ ସାର୍ବଜନୀନ ହେଉଛି | ସମସ୍ତ ବିଭାଗ ଭଲ ଲାଗିଲା | ଶିଶୁ ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ବିଭାଗଟିଏ ରଖନ୍ତୁ | (ଇତି) ଆପଣଙ୍କ ପାଠକ, ସନ୍ତୋଷ କୁମାର ମହାନ୍ତି, ନବଜୀବନ ସମାଜ, ସଫା,କଟକ. ଦୂରଭାଷ-୯୭୭୭୭୬୬୩୪୬


ଆପଣଙ୍କ ମତାମତ ଦିଅନ୍ତୁ

ଆସ ଓଡ଼ିଆରେ ଲେଖିବା, ପଢ଼ିବା ଓ ପଢ଼ାଇବା!


ଓଡ଼ିଆ ଭାଷା ଓ ସାହିତ୍ୟର ସମୃଦ୍ଧି ଏବଂ ପ୍ରସାର ପାଇଁ ଆମେ ସର୍ବଦା ଆପଣଙ୍କ ସହାୟତା ଆବଶ୍ୟକ କରୁଛୁ୤ ଆପଣ ଓଡ଼ିଆ ଭାଷାରେ ଲେଖାଲେଖି କରୁଛନ୍ତି କି ? ଯଦି ହଁ, ତେବେ ଆଜି ହିଁ ଆମ ସହ ସମ୍ପର୍କ କରନ୍ତୁ୤ ଆସନ୍ତୁ ଆମେ ମିଶି ଆମ ଭାଷା ଓ ସାହିତ୍ୟର ଉନ୍ନତି ହେତୁ କାମ କରିବା୤

ଇଚ୍ଛୁକ ବନ୍ଧୁମାନେ ଆମ ସହ ଦୂରଭାଷ ୭୦୦୮୫୬୭୦୮୫ ରେ ଯୋଗାଯୋଗ କରିପାରିବେ୤
ଇମେଲ୍ ଦ୍ବାରା ଯୋଗାଯୋଗ କରିବାପାଇଁ aahwaan@gmail.com ରେ ସମ୍ପର୍କ କରନ୍ତୁ୤