ଆପଣଙ୍କ ମତାମତ ଏବଂ ବାର୍ତ୍ତା


ମନ ଛୁଇଁ ଗଲା।

Posted by Ranjit singh, on 28 Aug 2020

ମାେ ଠାରେ ଭାଷା ନାହିଁ ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ୍ ଜଣାଉଛୁ। ଜଗନ୍ନାଥ୍ ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରନ୍ତୁ।


ଆପଣଙ୍କ ପାଗଳପଣକୁ ସାଧୁବାଦ

Posted by ଶିଶିର କୁମାର ପଣ୍ଡା , କୁଆଁସ , ମେରଦା କାଟିଆ , ଯାଜପୁର, on 15 Aug 2020

ଆଜିକାଲି ପତ୍ରିକାଟିଏ ପ୍ରକାଶ କରିବା କିଛି ବଡ଼କଥା ନୁହେଁ । କିନ୍ତୁ ତାକୁ ନିୟମିତ ପାଠକମାନଙ୍କ ପାଖକୁ ଆଣିବା ଏତେ ସହଜ ହୁଏନି , ଯାହା ଆପଣ କରି ଦେଖେଇଛନ୍ତି । ମୁଁ ଲେଖାଲେଖି କରୁଥିବା ସାଧାରଣ ମଣିଷଟିଏ । ସେଇ ଦୃଷ୍ଟିରୁ 'ଆହ୍ୱାନ" ସହିତ ଅନେକେ ଦିନରୁ ଯୋଡ଼ି ହୋଇ ଯାଇଛି । ଆପଣଙ୍କ ପତ୍ରିକାରେ ଲେଖାଟିଏ ପ୍ରକାଶ ପାଇଲେ ଖୁବ୍ ଆତ୍ମସନ୍ତୋଷ ମିଳେ । ତାକୁ ଫେସବୁକ୍ ରେ ପୋଷ୍ଟ୍ କରିବାର ପ୍ରବଣତା ସବୁ କବିମାନଙ୍କର ଥାଏ, ଯାହା ମୋର ବି ଅଛି । ଆପଣଙ୍କ ଅବଦାନ ଓଡ଼ିଆ ସାହିତ୍ୟର ଉନ୍ନତି ପାଇଁ କିଛି କମ୍ ନୁହେଁ । ମୋ ମତରେ ସାହିତ୍ୟ ପ୍ରତି ସେମିତି ଦୁର୍ବଳତା ନଥିଲେ ଜଣେ କେବେବି ସମ୍ପାଦକ ହୋଇପାରିବେନି । ତାହା ଏକ ପାଗଳପଣ । ଆପଣଙ୍କ ସେଇ ପାଗଳପଣକୁ ମୋର ସାଧୁବାଦ । ମୁଁ ଯେତେଦିନ ଯାଏ ଲେଖୁଥିବି ସେତେଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ "ଆହ୍ୱାନ" କୁ ଲେଖା ପଠାଇବାର ମୋହ ଛାଡ଼ି ପାରିବିନି । "ଆହ୍ୱାନ" ଦୀର୍ଘଜୀବୀ ହେଉ , ମୋର ଏତିକି କାମନା । ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ ।


ଓଡ଼ିଆ ଭାଷା ସାହିତ୍ୟର ସୁରକ୍ଷା ଓ ଅଭିବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ଏକ ମହତ୍ ପ୍ରୟାସ।

Posted by ଶ୍ରୀଯୁକ୍ତ ଦଣ୍ଡାସି ପ୍ରଧାନ,ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ, on 10 Aug 2020

ଆହ୍ବାନ ପତ୍ରିକାର ସମସ୍ତ କର୍ମକର୍ତ୍ତାମାନଙ୍କୁ କୃତଜ୍ଞତା ଜ୍ଞାପନ କରୁଛି। ସାମ୍ପ୍ରତିକ ସମୟର ତାଳେ ତାଳେ ଓଡ଼ିଆ ଭାଷା ସାହିତ୍ୟର ସୁରକ୍ଷା ଓ ଅଭିବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ଏହି ଭଳି ଏକ ଅଭିନବ ପ୍ରୟାସ ବାସ୍ତବିକ ପ୍ରଶଂସନୀୟ କାର୍ଯ୍ୟ। ଏଥି ନିମନ୍ତେ ସାଧୁବାଦ ଜଣାଉଛି। ପତ୍ରିକାର ଆଙ୍ଗିକ ଶୈଳୀ ଓ ସଉରଭର ଛତ୍ରେ ଛତ୍ରେସୁସଜ୍ଜିତ ସମ୍ପାଦନା ରେ ଗୁଣବତ୍ତାର ଉନ୍ନତ ମାନ ରହିଛି ,ଯାହାକି ପାଠକୀୟ ଶ୍ରଦ୍ଧା ଓ ସ୍ବୀକୃତି ପ୍ରଦାନକରେ । ପତ୍ରିକାର ପରିଚିତ ଓ ଭବିଷ୍ୟତ ଅତି ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ମୟ ଶୋଭା ବର୍ଦ୍ଧନ କରି ଉତ୍ତର ପିଢ଼ି କୁ ଉତ୍ସାହିତ କରିବ ଏଥିରେ ସନ୍ଦେହର ଅବକାଶ ନାହିଁ। ସମ୍ପାଦକ ମହାଶୟ ଙ୍କ ନିରାମୟ ଜୀବନ କାମନା କରି ରହିଲି। ବନ୍ଦେ ଉତ୍କଳଜନନୀ। ଙ୍କୁ


ଖୁବ ସୁନ୍ଦ ର ପ୍ରୟାସ

Posted by Suchismita Behuria, on 23 Jul 2020

ଓଡିଆ ଭାଷା ସହିତ୍ୟ କୁ ଆଗକୁ ବଢାଇବର ଏହି ପ୍ରୟାସ ପାଇଁ ଆହ୍ୱାନ ପତ୍ରିକା କୁ ଧନ୍ୟବାଦ.


ଓଡ଼ିଆ ଭାଷା ଓ ସାହିତ୍ୟ ର ସମୃଦ୍ଧି ରେ ଆହ୍ଵାନର ଭୂମିକା ଅବିସ୍ମରଣୀୟ

Posted by ରମାକାନ୍ତ ସେଠ୍ , on 20 Jul 2020

ସାମ୍ପ୍ରତିକ ସମାଜରେ ଓଡ଼ିଆ ଭାଷା ଓ ସାହିତ୍ୟ କୁ ଆଗେଇ ନେବାରେ ଆହ୍ଵାନ ର ଭୂମିକା ଅବିସ୍ମରଣୀୟ /ସାହିତ୍ୟ ସମାଜର ଦର୍ପଣ ତେଣୁ ଭଷା ବଞ୍ଚିଲେ ସାହିତ୍ୟ ବଞ୍ଚିବ ତେଣୁ ଓଡ଼ିଆ ଭାଷା ଓ ସାହିତ୍ୟ କୁ ସାମ୍ପ୍ରତିକ ସମାଜରେ ଏହା ପ୍ରଦାନ କରିଛି ଏକ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଆଭିମୁଖ୍ୟ ତେଣୁ ଆହ୍ଵାନ ର ସମ୍ପାଦକ ଏବଂ ଅନ୍ୟ କର୍ମ କର୍ତ୍ତା ମାନଙ୍କୁ ମୋର ଗଭୀର ପ୍ରଣାମ......


ମତାମତ

Posted by Souvagya ranjan mahapatra , on 15 Jun 2020

ଅଗଣିତ ସାହିତ୍ୟ ପ୍ରେମୀ ମାନଙ୍କ ପ୍ରତିଭାକୁ ଲୋକଲୋଚନକୁ ଆଣି ପାରିଥିବା ଆହ୍ବାନ - ଇ-ପତ୍ରିକା ର ସମସ୍ତ କର୍ମକର୍ତ୍ତା ମାନଙ୍କୁ ମୋର ଅଶେଷ ଅଶେଷ ଧନ୍ୟବାଦ। ମୋର ଗୋଟିଏ କବିତା ଆହ୍ବାନ ପତ୍ରିକାରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିବାରୁ ମୁଁ ବେଶ୍ ଆନନ୍ଦିତ ଓ ଆହ୍ବାନ କମିଟି କୁ ଅଶେଷ ଅଶେଷ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଉଛି। ସହୃଦୟ ଧନ୍ୟବାଦ ଜ୍ୟୋତି ପ୍ରସାଦ ମହୋଦୟ ଙ୍କୁ। 🙏🙏


ସୁନ୍ଦର ଲେଖା

Posted by ସନ୍ତୋଷ କୁମାର ପାତ୍ର , on 17 May 2020

ସମ୍ପାଦକ ମହୋଦୟ , ମାର୍ଚ୍ଚ ମାସ 2020ରେ ଆହ୍ୱlନରେ ପ୍ରକାଶିତ ପ୍ରଶାନ୍ତ ପଧାନଙ୍କ କବିତା “ବିଦଗ୍ଧ ସ୍ୱର”ରେ କବିଙ୍କର କବିତା ପ୍ରେମ ଆଲ୍ହାଦିତ କଲା କବିତାଟି ସମ୍ପୂର୍ଣରୂପେ କବିତାମୟ, କବିତାର ପ୍ରତିଧ୍ଵନିରେ ପରିପୂର୍ଣ l କବିତାର ପ୍ରେମରେ ସମ୍ମୋହିତ କବି; କବିତାର ପ୍ରେରଣାରେ ସୁସଜିତ କରିଛନ୍ତି କବିତାର କମନୀୟ କାୟା l ପ୍ରତ୍ୟେକ କବିର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପଛରେ ଏକ କବିତାର ହାତ ଥାଏ - ସେ ଶବ୍ଦର ହେଉ ବା ରକ୍ତ ମାଂସର l “ପ୍ରେମିକ ମୁଁ କବିତାର l କବିତା ସାଜିଛି ଜୀଵନେରେ ମୋର ବଡ ଏକ ଦୁର୍ବଳତା l ଓଃ! ପୁନଶ୍ଚ ସେହି କବିତା ! ଧନ୍ୟବାଦ l ସନ୍ତୋଷ କୁ. ପାତ୍ର


ମତାମତ ଲେଖିବାକୁ ଯେଉଁମାନେ କୃପଣ ସେମାନଙ୍କର କିଏ ମଙ୍ଗଳ କରି ପାରିବ ?

Posted by manubhai, on 23 Mar 2020

ମନୁଭାଈ (ଖପୁରି ବାବା),ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର : 9861045050 happylifemanubhai@gmail.com ମତାମତ ଲେଖିବାକୁ ଯେଉଁମାନେ କୃପଣ ସେମାନଙ୍କର କିଏ ମଙ୍ଗଳ କରି ପାରିବ ? ପଥରକୁ ପଥର କହିବାକୁ ଯେଉଁଠି ଡରନ୍ତି I ଯେଉଁଠି କୋଟି କୋଟି ଲୋକେ ମିଛ କୁହନ୍ତି , ମିଛ ଶୁଣିବାକୁ , ମିଛ ଦେଖିବାକୁ ଠେଲା ପେଲା ହୁଅନ୍ତି ସେଠାରେ କିଏ କୋଟି କୋଟି ଆଖିଥିବା ଅନ୍ଧଙ୍କର ମଙ୍ଗଳ କରିପାରିବ? ନିତି ଲେଖାପଢ଼ା କଲେ ମନ ସଫା ହୁଏ , ଆତ୍ମବିଶ୍ଵାସ ବଢେ , ଜୀବନ ଜୀବିକା ଶାନ୍ତିରେ କଟେ I ବହି-ଖାତା-କଲମ ମହିମା କିଏ ବୁଝି ନାହିଁ କୁହନ୍ତୁ ? କୁହନ୍ତୁ ଆଜି କୋଟି କୋଟି କଳିଙ୍ଗ ବାସୀଙ୍କୁ ବହି-ଖାତା-କଲମର ମହିମା କିଏ ଜାଣଇବ ? କିପରି ଜଣାଇବ? ଆଜି FB ରେ ମନର କଥା ଲେଖିବାକୁ ସୁବିଧା ସୁଯୋଗ ଅଛି ମାତ୍ର କେତେ ଜଣ ସୁଯୋଗ ବ୍ୟବହାର କରୁଛନ୍ତି? କେବଳ LIKE କରୁଛନ୍ତି କିମ୍ବା ଫଟଟିଏ ପ୍ରକାଶ କରୁଛନ୍ତି I ଏବେ ବି କୋଟି କୋଟି ଓଡିଶା ବାସୀ ଲେଖାପଢା କରିବାକୁ ଡରୁଛନ୍ତି I ଲେଖାପଢା କରିବାକୁ ଏକ ଫାଲୁତ କାମ ବୋଲି ଭାବୁଛନ୍ତି I ମାତ୍ର ସତ୍ୟ ଏହା ଯେ କଲମ ଧାରୀ ମାନେ ବେଶଧାରୀଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ଜଗତର ଅଧିକ ହିତ କରି ପାରନ୍ତି I ଏଣୁ ହେ କଳିଙ୍ଗର ବୀର ସନ୍ତାନମାନେ (aahwaan.com)ଆହ୍ଵାନରେ ଯୋଗ ଦିଅନ୍ତୁ I ନିଜ ହୃଦୟର କଥାକୁ ଲେଖି ଦିଅନ୍ତୁ I ନିଜର ଓ ଜଗତର ହିତ କରନ୍ତୁ I ଇମେଲ୍ ଦ୍ବାରା aahwaan@gmail.com ରେ ସମ୍ପର୍କ କରନ୍ତୁ


ନିଜ ହୃଦୟର କଥାକୁ ଲେଖିଦେଲେ ଜୀବନ ଶାନ୍ତିରେ କଟେ I

Posted by manubhai, on 21 Mar 2020

ନିଜ ହୃଦୟର କଥାକୁ ଲେଖିଦେଲେ ଜୀବନ ଶାନ୍ତିରେ କଟେ I Posted by ମନୁ ଭାଈ, ଶ୍ରୀ କ୍ଷେତ୍ର, ମୋ:9861045050, Email: happylifemanubhai@gmail.com ନିଜ ହୃଦୟର କଥାକୁ ଲେଖିଦେଲେ ଜୀବନ ଶାନ୍ତିରେ କଟେ I ଆଜି ଆହ୍ୱାନର ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା କଳିଙ୍ଗବାସୀଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି I ସୁଯୋଗକୁ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ I ନିଜ ହୃଦୟର ଭାବକୁ ଆହ୍ୱାନରେ ଲେଖି ଦିଅନ୍ତୁ I ଆପଣଙ୍କର ଜୀବନ ଶାନ୍ତିରେ କଟିବ I ସତ୍ୟ ନିଜେ ଅନୁଭବ କରନ୍ତୁ I ଚଟାପଟ କିଛି ହୁଏ ନାହିଁ I ପ୍ରତିମାସରେ ନିଜ ହୃଦୟର କଥା,ଗୀତ,ଭାବନା ଲଗାତାର ଆହ୍ୱାନରେ ଲେଖନ୍ତୁ ଓ କଣ ମିଳୁଛି ନିଜେ ଅନୁଭବ କରନ୍ତୁ I ମୁଁ ମୋ ନିଜ କଥା ଜଣାଉଛି ମୋର ବହୁତ ଲାଭ ହୋଇଛି ଓ ହେଉଥିବ ବୋଲି ମୋର ଆତ୍ମ ବିଶ୍ୱIସ ଅଛି I ଶେଷରେ ମୁଁ କଳିଙ୍ଗ ବାସୀଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରୁଛି ଆସ ଆହ୍ୱାନ ମାଧ୍ୟମରେ ଜନ ସଚେତନା କରିବା I ନିଜେ ନିରୋଗ ରହି ସମସ୍ତଙ୍କୁ ନିରୋଗ ରହିବାକୁ ପ୍ରେରଣା ଦେବା I ଜଗତ ହିତ ପାଇଁ ସଂକଳ୍ପ ନେବା I ମୋ ଭଳି ଜଣେ ମୂର୍ଖ ବୁଢାର ମତାମତକୁ ଆପଣଙ୍କ ବିଶ୍ୱ ପ୍ରଚାରିତ ପ୍ରତିକାରେ ପ୍ରକାଶିତ କରିଥିବାରୁ ମୁଁ ମୋର କୃତ୍ତଜ୍ଞତା ଜାଣଉଛି I ହଁ ଏହା ବି ଆଶା କରିବି ଆହ୍ୱାନ ପରିବାର ମାୟା ମୁକ୍ତ ହୋଇ ପରମ ଶାନ୍ତିରେ ଜୀବନ କାଟିବାକୁ ଯୋଗ୍ୟ ହୁଅନ୍ତୁ I ନିଜର ମୂଲ୍ୟ ନିଜେ ଗଢ଼ନ୍ତୁ I ନିଜର ଶାରୀରିକ , ମାନସିକ , ଆର୍ଥିକ, ସାମାଜିକ ଶକ୍ତି ବିଷୟରେ ସଚେତନ ରୁହନ୍ତୁ I ସଦା ହିସାବୀ ସାହାସୀ ହୋଇ ଚେତାରେ ଚଳନ୍ତୁ I ମୋ କାମ ମୁଁ କରୁଛି I ମୋ କର୍ମଫଳ ମୁଁ ଭୋଗୁଛି I କର୍ମଫଳ କର୍ତ୍ତା ଭୋଗିଥାନ୍ତି I ଭଲ କାମ-ହିତ କାମ-ଲାଭ କାମ କରିବାକୁ କାହାକୁ ମନା ହୋଇନାହିଁ I ମୁଁ ଭାବୁଛି ଓଡ଼ିଶାର ଯୁବ ଶକ୍ତି ଆହ୍ୱାନରେ ଯୋଗ ଦେବେ I ଆସ ନିଜ ହିତ ଓ ଜଗତ ହିତ ପାଇଁ ସଂକଳ୍ପ ନେବା I


ମାର୍ଚ୍ଚ 2020 ସଂଖ୍ୟା ବିଷୟରେ

Posted by Puspanjali panda, on 15 Mar 2020

ଆହ୍ୱାନ -ଓଡ଼ିଆ ଭାଷା ସାହିତ୍ୟର ସମୃଦ୍ଧି ଦିଗରେ ନୂତନ ପିଢ଼ି କୁ ନେଇ ଆସୁଥିବା ନୂତନ ସାହିତ୍ୟ ର ନୂତନ ପରିଭାଷା।ଏଥରର ହୋଲି କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ସତ ,ମାତ୍ର ଆହ୍ୱାନ ର ମାର୍ଚ୍ଚ ସଂସ୍କରଣ ଟି ପଞ୍ଚୁଦୋଳ ରେ ରଙ୍ଗ ଭରିଦେଲା।ଜ୍ୟୋତି ସାର୍ ଙ୍କ ଆହ୍ୱାନ ରେ ସମସ୍ତେ ସାମିଲ ହୁଅନ୍ତୁ।ତାଙ୍କ ଉଦ୍ୟମ ଆହୁରି ସଫଳ ହେଉ।


ମୁଁ ଭାବୁଛି ଓଡ଼ିଶାର ଯୁବ ଶକ୍ତି ଆହ୍ୱାନରେ ଯୋଗ ଦେବେ I

Posted by ମନୁ ଭାଈ , ଶ୍ରୀ କ୍ଷେତ୍ର,ମୋ:9861045050, on 03 Mar 2020

ମନୁ ଭାଈ , ଶ୍ରୀ କ୍ଷେତ୍ର ମୋ:9861045050 3 ମାର୍ଚ 2020 ଯିଏ ଇ ପତ୍ରିକାଟିଏ କରୁଛନ୍ତି ଓ ତାହା ପୁଣି ମାଗଣାରେ ମିଳୁଛି ସେ ଜାଣିଛନ୍ତି ତ୍ୟାଗ କଣ ? ହଁ ଭଲ କାମ ହେଉ ବା ମନ୍ଦ କାମ ହେଉ କର୍ତ୍ତାଙ୍କୁ କର୍ମ ଫଳ ଭୋଗ କରିବାକୁ ପଡେ I ଆଜି ଆମେ ବଡ଼ ଭାଗ୍ୟବାନ ଯେ ଘରେ ବସି ଇ ପତ୍ରିକା ପଢି ପାରୁଛେ I ନିଜ ଭାବ ଦିଆ ନିଆ କରିପାରୁଛେ I ନିଜ ମନର କଥା ଲେଖି ପାରୁଛେ I ଜଗତ ବାସୀଙ୍କୁ ଜଣାଇ ପାରୁଛେ I ମୋ ମନରେ ଇ ପତ୍ରିକାଟିଏ କରିବା ପାଇଁ ସ୍ୱପ୍ନ ଥିଲା ମାତ୍ର ମୁଁ କରି ପାରିଲି ନାହିଁ I ମାତ୍ର ମୁଁ ଯେବେ ଆପଣଙ୍କର ଇ ପତ୍ରିକାଟିକୁ ଦେଖିଲି ବହୁତ ଖୁସି ହେଲି I ଆଶା କରୁଛି ଦିନେ ଆହ୍ୱାନର ଭାବ କଳିଙ୍ଗବାସୀଙ୍କର ହୃଦୟର ଭାବନା ହେବ I ମୁଁ ମୂର୍ଖ ଲୋକ I ବୁଢାକାଳେ ଓଡ଼ିଆ ଲେଖା ପଢା କରୁଛି ଏଣୁ ଠିକରେ ମୁଁ ମୋ ହୃଦୟର ଭାବ ପ୍ରକାଶ କରି ପାରୁନାହିଁ I ମାତ୍ର ମୁଁ ଭାବୁଛି ଓଡ଼ିଶାର ଯୁବ ଶକ୍ତି ଆହ୍ୱାନରେ ଯୋଗ ଦେବେ I କଳିଙ୍ଗକୁ ବୀର ସାହାସୀ ହିସାବି ମୂଲକ କରିବାକୁ ପ୍ରୟାସ କରିବେ I ମୁଁ ଆହ୍ୱାନ ପରିବାରର ହିତ ଆଶା କରୁଛି I ସମସ୍ତେ ମାୟା ମୁକ୍ତ ହୁଅନ୍ତୁ I ଯୋଗ୍ୟ ରୁହନ୍ତୁ I ଯଶବାନ ହୁଅନ୍ତୁ I ନିଜ ପରିଚୟ ନିଜ କାମ ଦ୍ଵାରା ନିଜେ ତିଆରି କରନ୍ତୁ I ଯାହା ସନାତନ ହୋଇ ରହିବ I


ଖୁବ ସୁନ୍ଦର ପ୍ରୟାସ

Posted by ଦୀପକ କୁମାର ପାତ୍ର, on 16 Feb 2020

ଓଡ଼ିଆ ଭାଷା ଓ ସାହିତ୍ୟ ପାଇଁ ଏହା ଗୋଟେ ଖୁବ ସୁନ୍ଦର ପ୍ରୟାସ କରୁଛନ୍ତି ସାର ଏହି ଆହ୍ବାନ ପତ୍ରିକା ମାଧ୍ୟମରେ । ଏପରି ଜାରୀରହୁ ଓ ଆମ ଓଡିଆ ଭାଷା ଓ ସାହିତ୍ୟ ସୁଦୃଢ଼ ହେଉ ଏତିକି କାମନା ।


ଆପଣଙ୍କ ମତାମତ ଦିଅନ୍ତୁ

ଆସ ଓଡ଼ିଆରେ ଲେଖିବା, ପଢ଼ିବା ଓ ପଢ଼ାଇବା!


ଓଡ଼ିଆ ଭାଷା ଓ ସାହିତ୍ୟର ସମୃଦ୍ଧି ଏବଂ ପ୍ରସାର ପାଇଁ ଆମେ ସର୍ବଦା ଆପଣଙ୍କ ସହାୟତା ଆବଶ୍ୟକ କରୁଛୁ୤ ଆପଣ ଓଡ଼ିଆ ଭାଷାରେ ଲେଖାଲେଖି କରୁଛନ୍ତି କି ? ଯଦି ହଁ, ତେବେ ଆଜି ହିଁ ଆମ ସହ ସମ୍ପର୍କ କରନ୍ତୁ୤ ଆସନ୍ତୁ ଆମେ ମିଶି ଆମ ଭାଷା ଓ ସାହିତ୍ୟର ଉନ୍ନତି ହେତୁ କାମ କରିବା୤

ଇଚ୍ଛୁକ ବନ୍ଧୁମାନେ ଆମ ସହ ଦୂରଭାଷ ୭୦୦୮୫୬୭୦୮୫ ରେ ଯୋଗାଯୋଗ କରିପାରିବେ୤
ଇମେଲ୍ ଦ୍ବାରା ଯୋଗାଯୋଗ କରିବାପାଇଁ aahwaan@gmail.com ରେ ସମ୍ପର୍କ କରନ୍ତୁ୤