ଆପଣଙ୍କ ମତାମତ ଏବଂ ବାର୍ତ୍ତା


dhanyabaad

Posted by Abanikanta Nayak, on 03 Mar 2018

Bahut sundara prayasha


kemiti upload karibi mo lekha

Posted by BASANTA KUMAR PARIDA, on 01 Mar 2018

Jyoti Bhai, mu lekha tie upload karibaku chahunchi kemiti upload karibi.


ପ୍ରେରଣା

Posted by ଜିତେନ୍ଦ୍ର କୁମାର କହଁର, on 26 Feb 2018

ମୋର କବିତା ଲେଖନୀ ର ଆରମ୍ଭ କଲେଜରେ ପଢୁଥିବା ସମୟରେ ହୋଇଥିଲା। ଇଛା ତ ରହିଥିଲା ଯେ ମୋ ଲେଖା କୁ ମଧ୍ୟ ସମସ୍ତେ ପଢନ୍ତୁ କିନ୍ତୁ ମାଧ୍ୟମର ଅଭାବ ରହିଥିଲା। ଯାହାକି ଆହ୍ବାନ ଇ-ପତ୍ରିକା ଦ୍ବାରା ପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଛି। ଆହ୍ବାନ ଇ-ପତ୍ରିକା ସହ ମୋର ସମ୍ପର୍କ ପ୍ରାୟ ତିନି ମାସ ହେବ କିନ୍ତୁ ମୋତେ ଲାଗେ ବହୁତ ଦିନରୁ ରହିଛି । ଯେତେବେଳେ ଗତ ଡିସେମ୍ବର ୨୦୧୭ ରେ ମୋର ପ୍ରଥମ ଗଳ୍ପ ଓ କବିତା ଆହ୍ବାନ ରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଥିଲା ମୁ ବହୁତ ଖୁସି ହୋଇଥିଲି ଆଉ ଲେଖିବାକୁ ବହୁତ ପ୍ରେରଣା ପାଇଥିଲି। ଧନ୍ୟବାଦ ଆହ୍ବାନ ଇ-ପତ୍ରିକା ଧନ୍ୟବାଦ ଜ୍ଯୋତି ସାର୍ । ସମ୍ପର୍କ ଚିର ସବୁଜ ରହିଥାଉ, ଓଡିଆ ଭାଷା ଆହୁରି ସମୃଦ୍ଧ ହେଉ। 🙏🙏🙏


2018 February new aahwaan app

Posted by ଅରବିନ୍ଦ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ, on 21 Jan 2018

ଜ୍ୟୋତିଭାଇ ଙ୍କ ଅଭିନବ ପ୍ରୟାସ ରେ ମୁକ୍ତିଲାଭ କଲା ସମ୍ପୁର୍ଣ୍ଣ ପାରିବାରିକ ଚଳଚିତ୍ର ଆହ୍ୱାନ ଆପ ।ଆସନ୍ତୁ ମିଶି ଦେଖିବା , ଲେଖିବା ଓ ଲେଖେଇବା ।


Aahwan - making resolution in Odia literature

Posted by Naresh Kumar Behera , on 15 Jan 2018

Dear friends, since last two years I am acquainted with Aahwan e-magazine. It is truly amazing and making resolution in Odia literature. I'm proud of Dr. Jyoti Bhai, editor of this online magazine, who promotes our literature throughout the world with this with lot of passion and love. Thank you.


ସୁନ୍ଦର ପ୍ରାୟାସ ପାଇଁ ଧନ୍ୟବାଦ

Posted by ସନ୍ତୋଷ ପଟ୍ଟନାୟକ, ଗଞ୍ଜାମ,【ବେଗୁନିଆପଡା ବ୍ଳକ୍】, on 04 Jan 2018

ଓଡ଼ିଆ ଭାଷା ଓ ସାହିତ୍ୟକୁ ସୁଦୂରପ୍ରସାରୀ କରିବାକୁ ହେଲେ ଏହାକୁ ସମସ୍ତଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚାଇବାକୁ ହେବ, ଭାଷାପ୍ରତି ବିମୁଖ ଆମ ଜାତିକୁ ଓଡ଼ିଆ ଭାଷା ଓ ସାହିତ୍ୟ ସହ ବାନ୍ଧିରଖିବାର ଏକ ସୁନ୍ଦର ପ୍ରୟାସ ପାଇଁ, ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ଏବଂ ଅନ୍ୟ ସହଯୋଗୀ ମାନଙ୍କୁ ଅଜସ୍ର ଧନ୍ୟବାଦ । 【ସନ୍ତୋଷ ପଟ୍ଟନାୟକ】


ମୋ ମତ '

Posted by ସନ୍ତୋଷ ପଟ୍ଟନାୟକ, ଗଞ୍ଜାମ,【ବେଗୁନିଆପଡା ବ୍ଳକ୍】, on 04 Jan 2018

ଆମ ଜନ୍ମଭୂମି ଓଡିଶା କୁ ଛାଡି ରୋଜଗାର ପାଇଁ ମୋଭଳି ଓଡ଼ିଆଙ୍କ ପାଇଁ , ଏହି ପତ୍ରିକା ମନ ରେ ନୂତନ ଆଶା ର ସଂଚାର କରିଛି । ଆଜିକାଲି ବ୍ୟସ୍ତବହୁଳ ଜୀବନରେ ଏଭଳି ପ୍ରାୟାସରେ ପତ୍ରିକାଟିଏ ପଢ଼ିବା ଅତି ସହଜବୋଧ ହୁଏ । ଆଶା କରୁଛି ପ୍ରାୟ ସବୁବର୍ଗର ଲୋକ ଏହି ପ୍ରାୟାସର ଲାଭ ନେଇ ପାରିବେ ଏବଂ ଲେଖକ/ଲେଖିକା ବନ୍ଧୁମାନେ ମଦ୍ଧ୍ୟ ବହୁତ୍ ଉପକୃତ ହୋଇପାରିବେ । ଏହି ପତ୍ରିକା ର ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ଜ୍ୟୋତି ପଟ୍ଟନାୟକମହୋଦୟଙ୍କୁ ବହୁତ୍ ବହୁତ୍ ଧନ୍ୟବାଦ । ଏହି ପତ୍ରିକାର ଉତ୍ତୋରତ୍ତର କାମନା ପାଇଁ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ଠାରେ ବିନତୀ । ସନ୍ତୋଷ ପଟ୍ଟନାୟକ , ଗଞ୍ଜାମ 【ବେଗୁନିଆପଡା ବ୍ଳକ୍】


ଭଲ ପ୍ରୟାସ! ଜାରି ରହୁ ଉଦ୍ୟମ | ଧନ୍ୟବାଦ!

Posted by ସାହାଣୀ ସଂଜୟ କୁମାର ଧଉଳି, on 31 Dec 2017

ନମସ୍କାର ବନ୍ଧୁ! ସର୍ବପ୍ରଥମେ ଆପଣଙ୍କୁ ନୂତନ ବର୍ଷର ଅଭିନନ୍ଦନ! ଅନେକ ଦିନ ତଳେ ଆପଣଙ୍କ ସହିତ କଥା ହୋଇଥିଲି | ପୁଣି ଆଜି ଆଉଥରେ ସୁଯୋଗ ମିଳିଲା | ମୋର ଲେଖା ଆପଣଙ୍କ ପତ୍ରିକାରେ ଦେବାକୁ ଚାହୁଁଛି ଆଉ ଏକ କବିତା ମଧ୍ୟ ପଠାଉଛି | କିଛି ସମୟ ମିଳିଲେ ମୋର ବ୍ଲଗ୍ 'ମନର କଥା'ରେ http://manarakatha.blogspot.in ସମୟ ଦେଇ ଲେଖାଲେଖି କରେ | ଫେସବୁକ ରେ ଆପଣଙ୍କ ସହିତ ଯୋଗାଯୋଗ ଅଛି | ମୋର ବି ଚେଷ୍ଟା ଅଛି | http://manarakatha.blogspot.in/2017/12/aapan-aapan-nka-lekha-onlinewebblogre.html ଓଡିଆ ଭାଷା ସାହିତ୍ୟର ବିକାଶ ହେଉ | ଗୁଗଲ୍ ରେ ଯେମିତି ଓଡିଆ ଭାଷା ସ୍ଥାନ ପାଉ ସେଥି ଲାଗି ଆପଣଙ୍କ ଭଳି ଭାଇମାନେ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ | ନିଶ୍ଚୟ ସଫଳ ହେବେ | http://manarakatha.blogspot.in/2015/11/odia-bhasha.html ବହୁ ଦିନର ସଂଘର୍ଷ ଓ ପ୍ରୟାସ ଆପଣଙ୍କ ଜାରି ରହିଥିବାରୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଆଉଥରେ ଧନ୍ୟବାଦ! -ସାହାଣୀ ସଂଜୟ କୁମାର ଧଉଳି -ମନର କଥା ମୋ-୯୦୩୬୦୫୫୧୦୫


goodjob

Posted by DEBADATTAMAALYAKUMARBARAL, on 08 Dec 2017

aahwan samasttha lekhalekhikaku saunti neu


ସୁନ୍ଦର ପଦକ୍ଷେପ

Posted by ସମିର କୁମାର ବେଉରା , on 28 Oct 2017

ଆଧୁନିକ ଯୁଗ ଏବଂ ତାସହିତ ତାଳଦେଇ ଆଗଉଥିବା ଭାଷା ସାହିତ୍ୟର ସଂଯୋଗ ହେଉଛି ଏହି ପତ୍ରିକା | ଡିଜିଟାଲ ଇଣ୍ଡିଆ ସହିତ ବର୍ତମାନର ସାହିତ୍ୟକୁ ଡିଜିଟାଲ କରିବାର ଏହା ଏକ ମୁଖ୍ୟ ମାଧ୍ୟମ | The aahwaan now doing a globalized communication between the odia writers and literature lovers. ଆହ୍ୱାନ ଏମିତି ବଞ୍ଚିରହୁ ଲେଖକ ଏବଂ ପାଠକ ,ମାନଙ୍କ ପାଖରେ ମୋର ଏତିକି କାମନା ମା ଚର୍ଚିକାଙ୍କ ପାଦତଳେ |


ଅତି ସୁନ୍ଦର ପ୍ରୟାସ

Posted by ସୂର୍ଯ୍ୟକାନ୍ତ ପ୍ରଧାନ, on 20 Oct 2017

ଅନେକ ଥର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଭାବେ ଏହି ଚେଷ୍ଟା କୁ ଫଳପ୍ରଦ କରିବାକୁ ଚାହିଁଥିଲି। ହେଲେ ବ୍ୟସ୍ତ ଜୀବନ ଭିତରୁ ସମୟ କାଢି ନିଷ୍ଠାପର ଭାବେ ଉଦ୍ୟମ କରିବାକୁ ସାହସ ହେଲାନି। ଢେର ସାରା ଶୁଭେଚ୍ଛା। ପ୍ରଚାର ଓ ପ୍ରସାର ଜାରି ରହୁ । ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ।


ଓଡ଼ିଆ ଭାଷା ସାହିତ୍ୟର ସମୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ଦୃଷ୍ଟାନ୍ତ ମୂଳକ ପଦକ୍ଷେପ ।

Posted by ବଲବନ୍ତ ସାହୁ7, on 12 Oct 2017

ଅତ୍ୟନ୍ତ ସୁନ୍ଦର ଭାବେ ସହଜରେ ଆମେ ଏହାକୁ ପାଇପାରୁଛ ,ଏଠାରେ ମଧ୍ୟ କିଛି ଦିଗ ପ୍ରତିଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ଅଛି ,ସେପରି ଅକ୍ଷର ଆକାର ଛୋଟ ଛୋଟ କରିବା ଉଚିତ ।


ଆପଣଙ୍କ ମତାମତ ଦିଅନ୍ତୁ

ଆସ ଓଡ଼ିଆରେ ଲେଖିବା, ପଢ଼ିବା ଓ ପଢ଼ାଇବା!


ଓଡ଼ିଆ ଭାଷା ଓ ସାହିତ୍ୟର ସମୃଦ୍ଧି ଏବଂ ପ୍ରସାର ପାଇଁ ଆମେ ସର୍ବଦା ଆପଣଙ୍କ ସହାୟତା ଆବଶ୍ୟକ କରୁଛୁ୤ ଆପଣ ଓଡ଼ିଆ ଭାଷାରେ ଲେଖାଲେଖି କରୁଛନ୍ତି କି ? ଯଦି ହଁ, ତେବେ ଆଜି ହିଁ ଆମ ସହ ସମ୍ପର୍କ କରନ୍ତୁ୤ ଆସନ୍ତୁ ଆମେ ମିଶି ଆମ ଭାଷା ଓ ସାହିତ୍ୟର ଉନ୍ନତି ହେତୁ କାମ କରିବା୤

ଇଚ୍ଛୁକ ବନ୍ଧୁମାନେ ଆମ ସହ ଦୂରଭାଷ ୭୦୦୮୫୬୭୦୮୫ ରେ ଯୋଗାଯୋଗ କରିପାରିବେ୤
ଇମେଲ୍ ଦ୍ବାରା ଯୋଗାଯୋଗ କରିବାପାଇଁ aahwaan@gmail.com ରେ ସମ୍ପର୍କ କରନ୍ତୁ୤