ଆପଣଙ୍କ ମତାମତ ଏବଂ ବାର୍ତ୍ତା


Aahwan - making resolution in Odia literature

Posted by Naresh Kumar Behera , on 15 Jan 2018

Dear friends, since last two years I am acquainted with Aahwan e-magazine. It is truly amazing and making resolution in Odia literature. I'm proud of Dr. Jyoti Bhai, editor of this online magazine, who promotes our literature throughout the world with this with lot of passion and love. Thank you.


ସୁନ୍ଦର ପ୍ରାୟାସ ପାଇଁ ଧନ୍ୟବାଦ

Posted by ସନ୍ତୋଷ ପଟ୍ଟନାୟକ, ଗଞ୍ଜାମ,【ବେଗୁନିଆପଡା ବ୍ଳକ୍】, on 04 Jan 2018

ଓଡ଼ିଆ ଭାଷା ଓ ସାହିତ୍ୟକୁ ସୁଦୂରପ୍ରସାରୀ କରିବାକୁ ହେଲେ ଏହାକୁ ସମସ୍ତଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚାଇବାକୁ ହେବ, ଭାଷାପ୍ରତି ବିମୁଖ ଆମ ଜାତିକୁ ଓଡ଼ିଆ ଭାଷା ଓ ସାହିତ୍ୟ ସହ ବାନ୍ଧିରଖିବାର ଏକ ସୁନ୍ଦର ପ୍ରୟାସ ପାଇଁ, ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ଏବଂ ଅନ୍ୟ ସହଯୋଗୀ ମାନଙ୍କୁ ଅଜସ୍ର ଧନ୍ୟବାଦ । 【ସନ୍ତୋଷ ପଟ୍ଟନାୟକ】


ମୋ ମତ '

Posted by ସନ୍ତୋଷ ପଟ୍ଟନାୟକ, ଗଞ୍ଜାମ,【ବେଗୁନିଆପଡା ବ୍ଳକ୍】, on 04 Jan 2018

ଆମ ଜନ୍ମଭୂମି ଓଡିଶା କୁ ଛାଡି ରୋଜଗାର ପାଇଁ ମୋଭଳି ଓଡ଼ିଆଙ୍କ ପାଇଁ , ଏହି ପତ୍ରିକା ମନ ରେ ନୂତନ ଆଶା ର ସଂଚାର କରିଛି । ଆଜିକାଲି ବ୍ୟସ୍ତବହୁଳ ଜୀବନରେ ଏଭଳି ପ୍ରାୟାସରେ ପତ୍ରିକାଟିଏ ପଢ଼ିବା ଅତି ସହଜବୋଧ ହୁଏ । ଆଶା କରୁଛି ପ୍ରାୟ ସବୁବର୍ଗର ଲୋକ ଏହି ପ୍ରାୟାସର ଲାଭ ନେଇ ପାରିବେ ଏବଂ ଲେଖକ/ଲେଖିକା ବନ୍ଧୁମାନେ ମଦ୍ଧ୍ୟ ବହୁତ୍ ଉପକୃତ ହୋଇପାରିବେ । ଏହି ପତ୍ରିକା ର ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ଜ୍ୟୋତି ପଟ୍ଟନାୟକମହୋଦୟଙ୍କୁ ବହୁତ୍ ବହୁତ୍ ଧନ୍ୟବାଦ । ଏହି ପତ୍ରିକାର ଉତ୍ତୋରତ୍ତର କାମନା ପାଇଁ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ଠାରେ ବିନତୀ । ସନ୍ତୋଷ ପଟ୍ଟନାୟକ , ଗଞ୍ଜାମ 【ବେଗୁନିଆପଡା ବ୍ଳକ୍】


ଭଲ ପ୍ରୟାସ! ଜାରି ରହୁ ଉଦ୍ୟମ | ଧନ୍ୟବାଦ!

Posted by ସାହାଣୀ ସଂଜୟ କୁମାର ଧଉଳି, on 31 Dec 2017

ନମସ୍କାର ବନ୍ଧୁ! ସର୍ବପ୍ରଥମେ ଆପଣଙ୍କୁ ନୂତନ ବର୍ଷର ଅଭିନନ୍ଦନ! ଅନେକ ଦିନ ତଳେ ଆପଣଙ୍କ ସହିତ କଥା ହୋଇଥିଲି | ପୁଣି ଆଜି ଆଉଥରେ ସୁଯୋଗ ମିଳିଲା | ମୋର ଲେଖା ଆପଣଙ୍କ ପତ୍ରିକାରେ ଦେବାକୁ ଚାହୁଁଛି ଆଉ ଏକ କବିତା ମଧ୍ୟ ପଠାଉଛି | କିଛି ସମୟ ମିଳିଲେ ମୋର ବ୍ଲଗ୍ 'ମନର କଥା'ରେ http://manarakatha.blogspot.in ସମୟ ଦେଇ ଲେଖାଲେଖି କରେ | ଫେସବୁକ ରେ ଆପଣଙ୍କ ସହିତ ଯୋଗାଯୋଗ ଅଛି | ମୋର ବି ଚେଷ୍ଟା ଅଛି | http://manarakatha.blogspot.in/2017/12/aapan-aapan-nka-lekha-onlinewebblogre.html ଓଡିଆ ଭାଷା ସାହିତ୍ୟର ବିକାଶ ହେଉ | ଗୁଗଲ୍ ରେ ଯେମିତି ଓଡିଆ ଭାଷା ସ୍ଥାନ ପାଉ ସେଥି ଲାଗି ଆପଣଙ୍କ ଭଳି ଭାଇମାନେ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ | ନିଶ୍ଚୟ ସଫଳ ହେବେ | http://manarakatha.blogspot.in/2015/11/odia-bhasha.html ବହୁ ଦିନର ସଂଘର୍ଷ ଓ ପ୍ରୟାସ ଆପଣଙ୍କ ଜାରି ରହିଥିବାରୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଆଉଥରେ ଧନ୍ୟବାଦ! -ସାହାଣୀ ସଂଜୟ କୁମାର ଧଉଳି -ମନର କଥା ମୋ-୯୦୩୬୦୫୫୧୦୫


goodjob

Posted by DEBADATTAMAALYAKUMARBARAL, on 08 Dec 2017

aahwan samasttha lekhalekhikaku saunti neu


ଆପଣଙ୍କ ମତାମତ ଦିଅନ୍ତୁ

ଆସ ଓଡ଼ିଆରେ ଲେଖିବା, ପଢ଼ିବା ଓ ପଢ଼ାଇବା!


ଓଡ଼ିଆ ଭାଷା ଓ ସାହିତ୍ୟର ସମୃଦ୍ଧି ଏବଂ ପ୍ରସାର ପାଇଁ ଆମେ ସର୍ବଦା ଆପଣଙ୍କ ସହାୟତା ଆବଶ୍ୟକ କରୁଛୁ୤ ଆପଣ ଓଡ଼ିଆ ଭାଷାରେ ଲେଖାଲେଖି କରୁଛନ୍ତି କି ? ଯଦି ହଁ, ତେବେ ଆଜି ହିଁ ଆମ ସହ ସମ୍ପର୍କ କରନ୍ତୁ୤ ଆସନ୍ତୁ ଆମେ ମିଶି ଆମ ଭାଷା ଓ ସାହିତ୍ୟର ଉନ୍ନତି ହେତୁ କାମ କରିବା୤

ଇଚ୍ଛୁକ ବନ୍ଧୁମାନେ ଆମ ସହ ଦୂରଭାଷ ୭୦୦୮୫୬୭୦୮୫ ରେ ଯୋଗାଯୋଗ କରିପାରିବେ୤
ଇମେଲ୍ ଦ୍ବାରା ଯୋଗାଯୋଗ କରିବାପାଇଁ aahwaan@gmail.com ରେ ସମ୍ପର୍କ କରନ୍ତୁ୤